Napište mi dotaz
napis2.png
الخطوة الأولى للنجاح هي في تحديد الهدف
הצעד הראשון לניצחון הוא בהגדרת המטרה
První krok k úspěchu je určit cíl
Skupinové a individuální kurzy v Praze. Konzultace - tlumočení.
Orientální jazyky
tel.: 773 194 705
orient.jazyky@gmail.com
Místo výuky:

Palác Charitas, Karlovo náměstí 5,
stanice metra "B" Karlovo náměstí, řada tramvají, autobusů
Nová učebnice moderní spisovné arabštiny Ahlan wasahlan právě vychází
 
Na základě svých lektorských zkušeností jsem letos v září vydal svou vlastní učebnici. Učebnice vznikla na základě materiálů, které jsem vytvářel pro své studenty a postupem jejich množství narůstalo tak, že jsem se rozhodl sestavit celou učebnici
 
Učebnice je formátu A4 a obsahuje 300 stran materiálů k výuce začátečníků a mírně pokročilých studentů. Obsahuje abecedu, zabývá se nácvikem psaní i s vysvětlením, dále obsahuje srozumitelné vysvětlení gramatických jevů, řadu textů ke čtení, řadu cvičení, a to nejen překladových a odpovědí na otázky, ale i doplňovací cvičení, přiřazovací a také velký opakovací test včetně klíče. Její součástí jsou i nahrávky s texty a některými cvičení. Nahrávky také obsahují výsledky cvičení.
 
Učebnice je tedy vhodná i pro samouka,i když si myslím, že arabština je natolik odlišný jazyk od českého, že čisté samostudium vyžaduje obrovskou míru trpělivosti a disciplíny ze strany studenta a je vhodnější, aby zejména v začátcích minimálně jednou za čas svůj postup konzultoval s někým, kdo jazyk ovládá.
 
Učebnice byla vytvářena po dobu tří let a materiály z ní jsem průběžně používal při výuce, takže již byla víceméně osvědčena při výuce. Každopádně budu rád, když od všech zájemců o ni obdržím jakoukoliv zpětnou vazbu a to nejen případné pochvaly, ale i kritiku nedostatků, nejasností. Tato zpětná vazba určitě nezůstane bez odezvy, protože doufám, že první vydání této učebnice nebude zároveň poslední a rovněž se chystám k přípravě druhého dílu učebnice. Ten by měl být určen pro pokročilejší studenty.
 
Učebnice v tuto chvíli není dostupná v žádném knihkupectví, ale pouze na internetu prostřednictvím mých stránek orientalni-jazyky.cz nebo ji můžete objednávat přímo na mailu ucebnice.ahlanwasahlan@gmail.com, v budoucnu ale nevylučuji, že se objeví i jinde. Samozřejmě zájemcům, kteří mají fyzicky tu možnost, nabízím, aby se na učebnici podívali přímo v mých výukových prostorách v Praze nebo v prostorách Jazykového centra Correct v Brně, pro ostatní je alespoň k dispozici malá ukázka na internetu na mých stránkách a na facebooku.
 
Všem zájemcům o tento krásný jazyk přeji hodně štěstí ve studiu.
              
hhhhhh.jpg
ukázka nácviku psaní.jpg
ukázka vysvětlení přítomného času.jpg
Ukázka doplnovacího cvičení pro pokročilejší.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one